7,380участниковПодписаться
Макроннинг айтишича, Франсия президенти Эммануел Макрон Россияни Украинадаги мағлубиятдан тор-мор этишини истамаслигини айтди.
Франсуз матбуоти билан суҳбатда жаноб Макрон Ғарб давлатларини Кийевга ҳарбий ёрдамни кучайтиришга чақирди ва у узоқ давом этадиган урушга тайёр эканини айтди.
“Россия Украинада мағлуб бўлишини, Украина эса ўз позициясини ҳимоя қила олишини истайман.Aммо у урушни Россиянинг ўзида ҳам халқни «тортишиш» учун кенгайтирмоқчи бўлганларга қарши чиқди.
Бу мулоҳазалар дунё етакчилари Кийевга қурол етказиб беришни тезлаштириш ва Москвага нисбатан қаттиқроқ санксиялар жорий этиш ваъдаларини кўрган Мюнхен Хавфсизлик конференсиясида тўпланган бир пайтда янграган.
«Мен, баъзи одамлар каби, биз Россияни бутунлай мағлуб этиш, Россияга ўз тупроғида ҳужум қилишимиз керак деб ўйламайман», деди жаноб Макрон Ле Жоурнал ду Диманче газетасига.