7,380участниковПодписаться
Тошкент шаҳридан Янги Тошкентга қатнайдиган автобус йўналиши очилди, яна иккита йўналиш ҳаракати тизмаси ўзгартирилди. Бу ҳақда «Тошшаҳартрансхизмат» хабар қилди.
Янги ташкил этилган 197-сонли автобус йўналиши Ўзбекистон меҳмонхонаси бекати — Янги Тошкент бекати йўналишида ҳаракатланади. Ушбу йўналиш «Маҳтумқули ва Янги Ўзбекистон» йўли кўчалари орқали ҳаракатланади.
190-сонли автобус — «Янгибозор АШБ — Машинасозлар метроси» йўналиши Янги Ўзбекистон кўчаси орқали Янги Тошкент бекатигача бир томонлама ҳаракат қилади. Кейин ўзининг аввалги йўналиши бўйлаб ҳаракатни давом эттиради.
137-сонли автобус йўналиши эса эндиликда Истиқбол маҳалласи бекатидан Паркент йўли кўчаси орқали Янги Тошкент бекатигача икки томонлама ҳаракат қилади. Йўналиш «Янги Тошкент бекати — Қўшқўрғон маҳалласи» деб қайта номланади.
Ўзгаришлар 28 мартдан амалда бўлади.