Бугун ҳамма ходимлар ишдан 1 соат вақтли кетиши керак

Топ статей за 7 дней

Подпишитесь на нас

51,905участниковМне нравится
22,962участниковЧитать
8,830участниковПодписаться
- Advertisement -

Бугун барча ходимлар ишдан камида 1 соат вақтли кетадилар ва иш ҳақи камайтирилмайди.

Меҳнат кодексининг 187-моддасига кўра, байрам кунлари арафасида ҳар кунлик ишнинг (сменанинг) давомийлиги барча ходимлар учун камида 1 соатга қисқартирилади.

Эртага, 8 декабрь — Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган кун, яъни ишланмайдиган байрам.

Шунга кўра, бугун ишга чиққан ходимлар 1 соат вақтлироқ уйига кетишга ҳақли.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Последние новости

Тошкентда Марказий Осиёнинг ядровий хавфсизлиги масалаларига бағишланган экспертлар муҳокамаси бўлиб ўтди

Жорий йилнинг 26 июнь куни пойтахтда Марказий Осиёнинг ядро қуролидан холи зонаси бўйича Тошкент мулоқоти доирасида «Марказий Осиёнинг хавфсиз...

Больше похожих статей