“Восточний” космодромида “Луна-25” стансиясини учиришга тайёргарлик ишлари бошланди

Топ статей за 7 дней

Подпишитесь на нас

51,905участниковМне нравится
22,962участниковЧитать
8,830участниковПодписаться
- Advertisement -

Россия аппарати ойнинг қутб ҳудудларини ўрганади. Стансия аллақачон йиғиш-синов мажмуасига ўрнатилган. У текширилди, сенсорлар ва контактларни текширди.

Кейинчалик, кемага ёнилғи қуйилади ва якуний синовлар ўтказилади. Шунингдек, улар стансиянинг Ой юзасига юмшоқ қўниши ва тупроқни зондлаш техникасини ишлаб чиқадилар. Бу Россия кемасининг Ернинг табиий сун’ий ё‘лдошига сўнгги ярим асрдаги биринчи парвозидир.

Аввалроқ Ҳиндистон “Чандраяан-3” Ойни ўрганиш стансияси ва ўзининг космодромидан Ойга ташувчи ракетани муваффақиятли учирди.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Последние новости

Йирик карта ўтказмалари ҳақида солиқ органларига маълумот бериш режалаштирилмоқда

Жамоатчилик муҳокамаси учун эълон қилинган қарор лойиҳасига кўра, фуқаронинг пластик картасига бир ой давомида бошқа шахслардан келиб тушган пуллар...

Больше похожих статей