8,440участниковПодписаться
Гидрометеорология хизмати 18 февраль соат 20:00 дан 19 февраль соат 20:00 гача бўлган давр учун мамлакат бўйлаб об-ҳаво маълумотларини эълон қилди. Ҳарорат кўрсаткичлари ижобий фонни сақлаган ҳолда, мамлакатнинг барча ҳудудларида асосан хушимоқ ва қуруқ об-ҳаво кутилмоқда.
Тошкент шаҳри
Ҳаво ўзгарувчан, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан шамол 3–8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 11–13°, кунда 23–25° iliq.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилояти
Ҳаво ўзгарувчан, ёғингарчилик эҳтимоли йўқ. Шамол 7–12 м/с, баъзи жойларда 13–18 м/с, айрим ҳудудларда 20–23 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 5–10°, кунда 13–18° iliq.
Бухоро ва Навоий вилоятлари
Ёғингарчилик кутилмайди. Шамол 7–12 м/с, айрим жойларда 20–23 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 8–13°, кунда 20–25° iliq.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятлари
Ҳаво ўзгарувчан, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол 7–12 м/с, айрим жойларда 20–23 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 8–13°, кунда 20–25° iliq.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятлари
Ҳаво хушимоқ, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол 7–12 м/с, баъзи ҳудудларда 13–18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 10–15°, кунда 20–25° iliq.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятлари
Ҳаво ўзгарувчан, ёғингарчилик кўзда тутилмайди. Айрим ҳудудларда туман тушиши мумкин. Шамол 5–10 м/с. Ҳарорат кечаси 8–13°, кунда 16–21° iliq.
Республика тоғли ҳудудлари
Ҳаво ўзгарувчан ва қуруқ. Шамол 7–12 м/с, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 2–7°, кунда 10–15° iliq.
Муҳим эслатма
18 февраль куни республика тоғли ҳудудларида қор кўчиши хавфи мавжудлиги қайд этилган.