Андижонда электробуслар ишлаб чиқарилади

Топ статей за 7 дней

Подпишитесь на нас

51,905участниковМне нравится
22,962участниковЧитать
8,830участниковПодписаться
- Advertisement -

Андижонда электроавтобуслар ишлаб чиқариш йўлга қўйилади. Бу ҳақда вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.

Маълум қилинишича, вилояти ҳокими Шуҳрат Абдураҳмоновнинг Хитойга сафари давомида бу борада ҳамкорлик масаласида келишувга эришилди.

Ўзбекистоннинг Хитойдаги элчихонасида Lanzhou Guangtong New Energy Automobile Co., Ltd раҳбарияти билан учрашув ўтказилиб, 100 миллион долларлик икки томонлама меморандум имзоланди. Унга кўра, вилоятда йиллик қуввати 2000 та электроавтобус ишлаб чиқаришга мўлжалланган лойиҳа амалга оширилади.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Последние новости

Наманганда гўшт етиштириш ҳажми ва сифати ошмоқда

Президент Шавкат Мирзиёев Наманган вилоятининг Тўрақўрғон туманида барпо этилаётган “Наманган қўйчилик кластери” фаолияти билан танишди. Йирик инвестиция лойиҳаси чорвачилик...

Больше похожих статей