Ўзбекистон 1 октябрдан бошлаб Россия газини импорт қилишни бошлайди

Топ статей за 7 дней

Подпишитесь на нас

51,905участниковМне нравится
22,962участниковЧитать
8,830участниковПодписаться
- Advertisement -

Ўзбекистон жорий йилнинг 1-октябридан Россия газини Қозоғистон орқали импорт қилишни бошлашни режалаштиряпти. Бу ҳақда Ўзбекистон Энергетика вазирлиги матбуот котиби Ҳасан Тошхўжаев TASS’га маълум қилган.

“Режага мувофиқ, 1-октябрдан Ўзбекистонга Россия газини етказиб бериш бошланади, барча зарур инфратузилма ва газ қувурлари юқори босимли газни қабул қилишга тайёр”, деган Энергетика вазирлиги расмийси.

Маълумот учун, Ўзбекистон ҳукумати Санк-Петербург халқаро иқтисодий форуми доирасида «Газпром» билан республикага табиий газ етказиб бериш бўйича 2 йиллик шартнома имзолаган эди, йилига етказиб бериш ҳажми қарийб 2,8 млрд куб метр тоннани ташкил қилади.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Последние новости

Ўзбекистонда «Рақамли комплаенс» тизими синов тариқасида ишга туширилади

Ўзбекистонда коррупцияга қарши курашиш соҳасида рақамли механизмларни кенг жорий этиш мақсадида 2026 йил 1 июлдан «Рақамли комплаенс» ахборот дастурий...

Больше похожих статей